Podzimní šperky a dekorace

Venku to nádherně voní podzimem, sluníčko se opírá do strání, krásně kvetou podzimní astry a zpod zelených lístků vykukují oranžově zbarvené plody hlohyně. Neodolala jsem a musela jsem si trochu té podzimní nálady přinést s sebou domů. Mám štěstí, že máme (zatím) coby kamenem dohodil zámecký park. Rok co rok sem chodívám na kaštany a další výdobytky podzimu.

Náhrdelník z kaštanů

Kaštany jsou pro mě jedním z hlavních symbolů podzimu. Ráda je svírám v ruce, jejich dotek působí uklidňujícím dojmem. Proč si z nich tedy neudělat sezónní šperk?

Na výrobu budete potřebovat: koženou šňůrku, malou rolničku, dva dřevěné korálky s větším otvorem pro provlečení kožené šňůrky, kaštan a šídlo (nástroj). Máte-li nějaký starý náhrdelník nebo náramek, který má svou nejlepší éru za sebou, můžete jej zrecyklovat a jeho části využít při výrobě nového. Doprostřed šňůrky navlečte rolničku. Následně oba konce šňůrky spojte – oběma korálky i kaštanem je nyní budete protahovat současně. Navlečte korálek, pak kaštan (nejprve do něj šídlem provrtejte dostatečně široký otvor) a druhý korálek. Tip: barvu rolničky volte podle barvy šperků, které běžně nosíte – ke zlatu zlatá rolnička, ke stříbru stříbrná.

Výsledek by měl vypadat nějak takto:

Podzimní dekorace do bytu

Stačí si nasbírat listy, dřívka, plody… V mém případě to byla spousta kaštanů (některé ještě oděné v pichlavých slupkách), dva klacíky, kousky kůry z platanu a větvičky s listy dubu a buku. Tato dekorace vydrží několik dnů či týdnů (nevadí-li vám seschlé listí) a alespoň v mém případě trochu „připodzimní“ interiér bytu.

Ať nám ten pěkný podzim dlouho vydrží.

Sdílet: