Tartan v interiéru a jeho kouzlo

V době, kdy interiérovým trendům vládne minimalismus, bílá barva a pokud možno subtilní nábytek, jde myšlenka pokoje oděného do sytých tmavších barev tak trochu proti proudu. Ale proč ne. I když řadě interiérů vzdušnost a jednoduchost sluší, najdou se i takové, kterým naopak sednou těžké závěsy, tmavší tapety s výrazným vzorem a tmavý nábytek. Pojďte se podívat na malou, a poměrně specifickou, ukázku.

Tartan je textilní vzor, který se vyznačuje pravoúhle se křížícími pruhy různých barev. Zřejmě nejznámější jsou skotské tartany, které jsou nedílnou součástí historie Skotska a skotských rodových klanů. V dnešní době jsou tartanové vzory asi nejčastěji k vidění v oděvním průmyslu. Nikoho asi nepřekvapí tartanová šála, kabelka nebo kabátek. Napadlo vás ale, že výrazné barvy tartanu dobře sednou také interiéru?

 

Opět se potvrzuje, že se při zařizování není třeba ohlížet jen na aktuálně dominující interiérové trendy. Ne každému vyhovuje život v pocitově nezaplněných (až sterilně působících) místnostech. Nakonec proto vždy záleží na přání majitelů, jakým směrem se při vybavování svých prostor vydají.

Sdílet: