Úvaha o protikladech

Jak si přejete mít zařízený domov? Vyžíváte se v geometrických tvarech a potažmo neosobní „čisté“ atmosféře nebo se cítíte jako doma v prostředí plném dřeva, kamene, kovu a rádoby „nepraktických“ doplňků? Kde byste se rádi zahrabali pod dekou a nevystrčili odtamtud nos?

versus

 

A ještě jedna úvaha, se kterou se nejspíš pouštím na tenký led. Proč jsou Češi (a tím nemyslím, že by se to jiných národů netýkalo) ochotni investovat miliony do novostaveb ve velmi obyčejném designu, ve špatném provedení (co se materiálů i zpracovaných detailů týče) a „nevidět“, že si za své, mnohdy těžce vydělané peníze, mohli pořídit něco minimálně o třídu lepšího, pakliže by si návrh dělali sami a nekupovali hotovou věc? Nebo pokud by se alespoň zajímali i o jiné varianty než ty běžně nabízené developerem?

Chápu, že každý nemá návrhářský talent, stejně jako každý neumí skvěle anglicky, ale vzhledem k tomu, že v dnešní době je

  • na internetu tolik dostupné inspirace a
  • snad každý obchod vystavuje svou nabídku on-line,

mi vychází, že některým na tom, co za své peníze dostanou, až tak nezáleží. Je to jako s oblékáním. Jeden se za stejný obnos oblékne jako ze žurnálu a jiný jako od kolotočů.

Sdílet: