Ložnice v koloniálním stylu

Realizace, na kterou jsem pyšná nejvíce ze všech. Také byla ze všech nejnáročnější. Prostor nějakých 3,5 x 4,5 m měl pojmout velkou manželskou postel, knihovnu a dostatek sexy úložného prostoru, který by místnost nikoliv zahlcoval, ale posunul ji na zcela novou úroveň. Uvnitř pokoje nemělo být poznat, že se jedná o běžnou místnost v jednom běžném paneláku. Proměna musela být kompletní, do detailu provedená a taková, aby vybraný nábytek byl natolik hodnotný a pro nás extra, abychom si ho s sebou vzali do nového domu.

Realizace: V bytě došlo k vytrhání starých panelákových futer, které nahradily nové dveře s širšími obložkami (samy dveře nevyšly draho, pořídili jsme je v Hornbachu). Barva dveří musela zhruba odpovídat sytě medovému odstínu pořizovaného nábytku. Ten je vyroben z velmi tvrdého dřeva – indického akátu a palisandru. Jedná se o opravdu těžké kusy celomasivního nábytku. Použité dřeviny se vyznačují extrémní pevností, tvrdostí, odolností a v neposlední řadě i výrazným zabarvením. Stěny pokoje byly speciálně vyhlazeny a připraveny na tapetování. Byla vyměněna elektrika a zásuvky v pokoji rozmístěny tak, aby vycházely přesně mezi noční stolky a postel a pod toaletní stolek (a tudíž zbytečně nerušily výsledný dojem).

Strop jsme na třech místech napenetrovali a připevnili na něj realisticky působící napodobeniny dřevěných trámů (od skutečných jsou takřka k nerozeznání). Vybrali jsme vínově červené vliesové tapety se zlaceným vzorem, který je blízký barvě dřeva. Speciálně vybraná byla také garnýž a veškeré textilie. Barva blackout závěsu ladí ke zlatým prvkům na tapetě. Pokoj je orientován na jihozápad a odpoledne až do pozdního večera bývá zalit sluncem. Záclonu jsem proto volila v chladnějším (lehce stříbřitém) tónu, který dodává zlatavé záři slunečních paprsků špetku chladu (což je pocitově skvělé zejména v letních měsících). Celý design doplnil bílý koberec (jde k záclonám), lustr a lampičky na nočních stolcích.

Osobní dojem: I po více než 10 letech obývání bych na téhle realizaci nezměnila jednou věc. Jak se vám líbí?

Sdílet: