5 nezvyklostí, které si přát k Vánocům, když stavíte dům

Vánoce jsou svátky klidu, míru, pohody… A také dárků. Máte-li ale rozestavěný dům a hlavu plnou stavebních myšlenek, možná by vám větší radost udělalo něco do budoucí domácnosti (abyste to pak nemuseli kupovat, že jo) než desátý parfém v řadě nebo originální pivní hrnek. Pro inspiraci jsem sepsala 5 neobvyklých věcí, které si od své drahé polovičky či příbuzných můžete přát a až na to přijde – své nové obydlí nápaditě okrášlit a vybavit. Samozřejmě, pokud Ježíšek vašemu přání vyhoví. Aby se náhodou nespletl, dobře uděláte, když mu do seznamu svých přání přihodíte i odkaz na konkrétní výrobek podle svého výběru.

banner-300x250Pro zvětšení koláží níže stačí na ně kliknout.

1. Kamenné, dřevěné nebo skleněné umyvadlo

Že jste na své stavbě ještě nepokročili do fáze výběru sanitárního vybavení? Nevadí. Máte-li v povaze alespoň špetku extravagance – a v domě plánovanou víc než jednu koupelnu – stojí za úvahu pořídit si netradiční umyvadlo. Jedno takové dokáže koupelnu pořádně nazdobit a její koncept posunout o úroveň výš. Tahle věcička je navíc sama o sobě natolik originální, že odpadá potřeba sladit ji s dalšími umyvadly ve zbývajících koupelnách.

Přestože jsou kamenná, dřevěná a skleněná umyvadla velmi krásná a působí estetickým dojmem, vyplatí se mít v další koupelně odolnou „klasiku“. Ve většině případů umyvadlo z keramiky. Kámen a dřevo jsou totiž materiály, které se prakticky nedají čistit běžnými čisticími prostředky. Co se týče skleněných umyvadel, i když bývají vyrobená z bezpečnostního tvrzeného skla, přeci jen lze od nich, v závislosti na technice výroby, očekávat nižší odolnost proti nárazu než u keramiky.

Zdroje obrázků – dřevěná umyvadla: http://www.lavante.cz/, http://www.adtruhlar.cz/; kamenné umyvadlo: https://www.kamenictvi-eshop.cz/, skleněné umyvadlo: https://www.dorint.cz/

2. Umyvadlovou baterii

K umyvadlu, které je samo o sobě uměleckým dílem, patří odpovídající vodovodní baterie. I když ji zatím nemáte kam dát, stejně jako umyvadlo (maximálně zabalené nechat pod postelí), proč si nezkusit napsat Ježíškovi? Pokud by vám vyhověl, alespoň vás nákupy tolik finančně nevyčerpají.

Zdroj obrázků v koláži: https://pixabay.com/

3. Kusový koberec

Máte dobře promyšlený vzhled interiéru? Víte, do jakých barev jej chcete ladit a kde co zhruba postavit? Možná ve svých úvahách počítáte i s nějakým tím kobercem na podlaze. Ať už těmhle textiliím více či méně fandíte, jedno jim upřít nelze: místnost pocitově zaplní, mají dobré akustické vlastnosti (tlumí zvuk, tzv. rozbíjí ozvěny) a co je nejdůležitější – jsou příjemné na dotek. Takový menší kusový koberec snese i interiér s podlahovým vytápěním. Pod konferenčním stolkem u sedačky by mohl vypadat náramně. Máte vše rozmyšlené? Pak si v jednom z mnoha e-shopů nebo kamenných prodejen můžete vybrat „ten svůj“ a napsat si jej na Seznam přání. Třeba vás Ježíšek vyslyší.

Zdroj obrázků v koláži: https://pixabay.com/

4. Poukázku do hobby marketu

Poukázky jsou „in“. Po hobby marketech je začaly nabízet i menší obchody. Pozeptat se můžete ve svém oblíbeném shopu pro kutily, v železářství či zkrátka a dobře tam, kde si plánujete zadat svou budoucí zakázku. Pak už o možnosti poukázky na výběr zboží podle vlastního výběru můžete k Vánocům požádat.

5. Samonafukovací relax pytel

Hodila by se vám na stavbě trocha odpočinku? Mít si kam sednout, kam se aspoň na moment natáhnout, plánujete nastěhování do ještě nezařízeného? Možná by vám přišel vhod snad nejpropagovanější, odolný a zároveň samonafukovací pytel Lazy bag. Nemusíte si v něm hovět jen na zahradě, při trampském stanování kdesi v přírodě nebo na pláži. Osobní zkušenost s ním nemám, podle výrobce mu ale nevadí voda (jednovrstvý můžete oproti dvouvrstvému použít coby nafukovací lehátko do bazénu) a rozložit jej můžete prakticky kdekoliv. Třeba na stavbě.

Zdroj obrázků v koláži: https://www.migu.cz/ a https://www.obchodseslevou.cz/

 

Sdílet: